• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Подолання погодних стресів у кукурудзи (ВВСН 16-18)

Подолання погодних стресів у кукурудзи (ВВСН 16-18)

Рясні опади у переважній більшості Центральних, Східних та Північних областей України спричинили позитивний вплив на зернові колосові культури.
Завдяки температурному режиму від +12 до +20ºС вдень та +5+9ºС вночі для колосової групи був отриманий шанс акумулювати необхідну кількість поживних речовин та сформувати гарний врожай.

У протилежній ситуації знаходяться пізні ярі культури: соняшник, кукурудза та соя. Несприятливий температурний режим в період проростання - отримання сходів та формування перших справжніх листків зумовили розповсюдження хвороб через ослаблення рослин та дефіцит елементів живлення.

Універсальним агрохімічним рішенням, яке дозволить зменшити фітопатогенне навантаження на молоді рослини кукурудзи в даний період (ВВСН 16-18) є продукти АміноАлексін 0,8 л/га та Розалік (Zn, P, N, S) 2,5-3,0 л/га.

Завдяки вмісту фосфіту калію та вільних амінокислот АміноАлексін забезпечує рослинам кукурудзи та соняшнику комплексний захист від хвороб та неспрятливих факторів навколишнього середовища, а також діє як добриво пролонгованої дії. Розалік (Zn, P, N, S) завдяки комплексному фізіологічному ефекту забезпечує посилення синтезу ауксину, посилення розвитку кореневої системи та покращення формування врожаю у послідуючі фази вегетації. За умови необхідності прискорення ростових процесів до Розалік (Zn, P, N, S) додають Розасоль 18-18-18+МЕ 2,0 кг/га.

Позакореневе внесення цинк вмісних добрив у фазу 7-8 листків (BBCH 17-18) має на меті посилення фотосинтетичної активності рослин кукурудзи та формування більшої кількості первинного цукру (глюкози). Нестача цинку у цю фазу, окрім обмеження генетичних можливостей гібридів кукурудзи у формування врожаю, також обмежує процес фотосинтезу, що призводить до ще більших втрат з кожного гектару площі під даною культурою.
Ця фізіологічна особливість кукурудзи зумовлена генетикою С4 рослин. Через наївність та роботу у фотосистемі даної культури цинк-залежного ферменту карбон-ангідрази, будь-який дефіцит цинку веде до зниження продуктивності фотосинтезу, ростових процесів та розвитку кореневої системи.

Бажаємо всім гарних врожаїв та щоб рослини були здорові, а врожаї – великі та стабільні!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

10 ms. PHP memory: 2097152 (521784)